Untitled design 89

Diagnostika svalov panvového dna (REHASPRING koncept dysfukcie svalov panvového dna)

Téma panvového dna je intímnou záležitosťou nielen žien ale aj mužov. Pri oslabení svalov panvového dna nemusí byť príznakom iba inkontinencia. Medzi prejavy dysfunkcie svalov panvového dna sa okrem úniku moču radí aj pokles orgánov do pošvy, únik plynov a stolice, bolesti pri pohlavnom styku. Problémy vychádzajúce zo svalov panvového dna sa môžu odraziť na tele bolesťami v driekovej chrbtici, v oblasti bedrových kĺbov, slabín, i kostrče. Veľmi úzko s panvovým dnom súvisí aj krčná chrbtica. Preto prvým krokom k riešeniu konkrétneho problému je diagnostika svalov panvového dna fyzioterapeutom. Celkové vyšetrenie a zhodnotenie stavu vášho pohybového aparátu, pomôže odhaliť príčinu vašich bolestí a nastaviť správnu terapiu.

inkontinencia vitalclinic rehabilitacia
*zdroj štatistických údajov: http://ppapelvic.com/pacienti

Pri diagostike rovnako ako neskôr pri terapii svalov panvového dna využívame ultrazvuk SONO Q3. Pri vyšetrení zisťujeme svalovú silu, schopnosť výdrže aktivovaných svalov, reaktibilitu, timing pri fyziologických reflexoch ako je kašel, kýchanie a prípadnú spoluaktivitu susedných svalov. Na základe vyšetrenia zhodnotíme funkčnosť svalov panvového dna a určíme potrebný rehabilitačný program.


sono ppa vitalclinic

Riadime sa fyzioterapeutickým konceptom jedinečnej PhDr. Ingrid Palaščákovej Špringrovej, Ph.D. České zdravotníctvo oficiálne uznáva 12metodík a jednou z nich je aj metodika tejto úžasnej dámy. Palaščák Pelvic Approach je komplexným konceptom na riešenie problémov súvisiach s problematikou dysfunkcie svalov panvového dna. A my sme hrdí, že sa radíme medzi certifikovaných PPA terapeutov.

PPA palascak pelvic approach inkontinencia rehabilitacia bratislava VITALCLINIC
V rámci rehabilitácie panvového dna využívame rôzne pomôcky, ktoré nám pomáhajú pri kontrole a správnosti prevedenia cvičenia. Jedným z nich je biofeedbackový prístroj Peritone Plus, ktorý je možné zapožičať si na našej recepcii. K jeho použitiu je nutné zakúpiť si vaginálnu sondu. Ďalej ide o vaginálne vajíčka, venušine guličky a rôzne druhy vaginálneho závažia. Za najužitočnejšieho pomocníka však považujeme EDUCATOR, ktorý je tiež možné zakúpiť si na našej recepcii. V prípade potreby terapie, bude EDUCATOR vašim nevyhnutným pomocníkom, aby ste vedeli, či cvičíte správne aj doma. Je to najjednoduchšia a nevyhnutná kontrola.

educator
 

VITALCENTRUM

Cintorínska 9

811 08 Bratislava

Vitalcentrum na

Tel.: +421 903 421 525 

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

Kde parkovať