Untitled design 90

Fyzioterapia

Ste po úraze, zlomenine, operácii či po ťažkom pôrode? Trápi vás inkontinencia či stuhnutá chrbtica, bolesti hlavy? Čaká vás operácia? Nedajte bolesti šancu a zaraďte sa späť do aktívneho života! Vo Vitalcentre (Vitalclinic) sme experti na preventívnu, predoperačnú aj poúrazovú fyzioterapiu a rehabilitáciu. Náš tím odborníkov pod vedením rehabilitačného lekára, MUDr. Emílie Luknárovej, je tu pre vás.

Foto L. J. Hanus 1 1


Preventívna fyzioterapia - naučíme vás ako predchádzať zdravotným problémom pohybového aparátu ako sú časté bolesti chrbtice, krčnej chrbtice, súvisiace migrény, či bolesti kĺbov. Po prvotnej diagnostike vám fyzioterapeut vytvorí individuálny terapeutický plán, ktorý pod jeho odborným vedením krok po kroku absolvujete. Cviky vás postupne naučíme, takže si budete vedieť správne zacvičiť aj doma.

Poúrazová a pooperačná rehabilitácia - určená pre zlepšenie rozsahu pohybu, znovuobnovenie svalovej sily a stratenej kondície po úraze či operácii. Na prvotnú konzultáciu je vhodné doniesť si vaše doterajšie zdravotné záznamy, týkajúce sa vášho súčasného problému, ak tieto máte k dispozícii.

Dysfunkcia svalov panvového dna - téma panvového dna je intímnou záležitosťou nielen žien ale aj mužov. Pri oslabení svalov panvového dna nemusí byť príznakom iba inkontinencia. Medzi prejavy dysfunkcie svalov panvového dna sa okrem úniku moču radí aj pokles orgánov do pošvy, únik plynov a stolice, bolesti pri pohlavnom styku. Problémy vychádzajúce zo svalov panvového dna sa môžu odraziť na tele bolesťami v driekovej chrbtici, v oblasti bedrových kĺbov, slabín, i kostrče. Veľmi úzko s panvovým dnom súvisí aj krčná chrbtica. Preto prvým krokom k riešeniu konkrétneho problému je diagnostika svalov panvového dna fyzioterapeutom. Celkové vyšetrenie a zhodnotenie stavu vášho pohybového aparátu, pomôže odhaliť príčinu vašich bolestí a nastaviť správnu terapiu.

Starostlivosť o mamičky 
- pre mamičky a budúce mamičky, ktoré majú záujem o predpôrodnú fyzioprípravu alebo fyziostarostlivosť po pôrode, sme vytvorili program komplexnej starostlivosti. Zameriavame sa na aktuálne ťažkosti mamičky, oslabené svaly panvového dna, inkontinenciu,diastázu. Program je potrebné zahájiť vstupným vyšetrením - diagnostikou.

Pri terapii využívame metodiky:
Dynamicko Neuromusculárna Stabilizácia (DNS), Dornova metóda plus a Breussova masáž, Kraniosakrálna terapia, Diagnostika a terapia funkčných porúch a manuálne terapie podľa Janíkovej, McKenzie (A,B,C,D), Metóda MFK, Diagnostika a dysfunkcia HSSP (I.-IV.), Využitie kineziotapingu, SM Systém, Fyzioterapeutické metódy a prístupy v tehotenstve a po pôrode, Fyzioterapia a fyziotréning v gynekológii a pôrodníctve, Metóda Ľudmily Mojžíšovej - A, B, Spiraldynamik® Basic Med, Jóga v rehabilitácii, Diagnostika a terapia chodidla, možnosti korekcie fyzioterapeutom, Reflexná terapia chodidiel, FDS - funkčná dynamická stabilizácia podľa vývojovej kineziologie (Mgr. Fischerová), PPA (REHASPRING koncept dysfunkcie svalov panvového dna)

Špecializovaná časť Vitalcentra, zameraná na preventívnu a poúrazovú fyzioterapiu, s cieľom zlepšiť stav vášho pohybového aparátu, odstrániť bolesť, alebo jej úplne predchádzať sa volá 
Vitalclinic.


vitalclinic logo pre vitalcentrum

VITALCENTRUM

Cintorínska 9

811 08 Bratislava

Vitalcentrum na

Tel.: +421 903 421 525 

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

Kde parkovať